شبکه‌های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی

 تلگرام / hisofsci@

برگزیده ها برگزیده ها

اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها

جایزۀ بهترین نقد کتاب برای یکی از اعضای هیئت علمی پژوهشکده

امیر‌محمد گمینی، نویسنده مقاله برگزیده سیزدهمین جشنواره نقد کتاب ضمن شرح مقاله خود با عنوان «علم، دین و خرافه در تمدن اسلامی: نقدی بر کتاب مقالاتی درباره مفهوم علم در تمدن اسلامی» گفت: مورخان و دانشمندان علوم مختلف به اظهار نظر درباره «تاریخ علم» علاقه‌مند هستند که نتیجه آن کلی‌گویی است.

گزارش شرکت در سی و پنجمین کنفرانس ابزارهای علمی در شهر استانبول (26 تا 30 سپتامبر 2016)

این کنفرانس که سال هاست به همت خانم سیلک آکرمان (Silke Ackermann) از موزۀ تاریخ علوم دانشگاه آکسفورد برگزار می شود، امسال در دانشگاه استانبول برگزار شد. این دانشگاه که در مقطع ارشد و دکتری دانشجویانی در زمینۀ تاریخ علم می پذیرد بیشتر بر تاریخ علم عثمانی تمرکز دارد. اما این کنفرانس همه دوران های تاریخی را در بر می گیرفت ...

انتشار شمارۀ جدید مجلۀ میراث علمی ایران و اسلام

نهمین شمارۀ مجلۀ میراث علمی ایران و اسلام توسط مرکز میراث مکتوب منتشر شد.

انتشار شمارۀ دهم مجلۀ میراث علمی اسلام و ایران

دهمین شمارۀ مجلۀ میراث علمی اسلام و ایران توسط مرکز میراث مکتوب منتشر شد.

همایش رویارویی علوم قدیم و جدید در عصر قاجار

در روز های شنبه و یکنشبه 8 و 9 خردادماه 1395 به پیشنهاد دکتر حسین معصومی همدانی، از اعضای وابستۀ پژوهشکدۀ تاریخ علم، کنفرانسی برای آشنایی پژوهشگران وبا دستاوردهای اخیر دربارۀ تاریخ علم عصر قاجار برگزار شد.

همایش تاریخ علم در اسلام، اروپا و چین

آقای دکتر هوخدایک، از پژوهشگران با سابقۀ تاریخ علم اسلامی و از اعضای وابستۀ پژوهشکدۀ تاریخ علم، از دانشگاه اوترخت طی نامه ای به تاریخ 10 مارس 2016 (20 اسفند 94) بر اساس چارچوب قرارداد همکاری بین پژوهشکده و دانشگاه اوترخت پیشنهاد کردند که دانشجویان کارشناسی ارشد رشته تاریخ و فلسفه علم دانشگاه اوترخت در سفر به ایران همایشی بر گزار کنند و پژوهشکده نیز کنفرانسی را در تاریخ 25 تا 27 آوریل 2016 (6 تا 8 اردیبهشت ماه 95) ترتیب داد.

انتشار شمارۀ 16 مجلۀ تاریخ علم

دوره 12، شماره 1، بهار و تابستان 1393
نمایش 71 - 79 از 79 نتیجه
آیتم در هر صفحه 10
از 8