شبکه‌های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی

 تلگرام / hisofsci@

برگزیده ها برگزیده ها

اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها

ظرفیت‌های تنها پژوهشکده تاریخ علم دوره اسلامی در جهان

پژوهشگران پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران در گفت و گو با جام جم از کارکردهای علمی این مرکز تحقیقاتی در توسعه مطالعات دوران اسلامی می گویند.

ترجمه فارسی صیدنه ابوریحان بیرونی و اهمیت آن در سنت داروشناسی دوره اسلامی

گفتگوی «ترجمه فارسی صیدنهٔ ابوریحان بیرونی و اهمیت آن در سنت داروشناسی دوره اسلامی» با حضور دکتر فرض‌پور و دکتر کرامتی در صفحه اینستاگرام انجمن ترویج علم ایران برگزار شد.

گزارش عملکرد پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران

پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۵ با کسب موافقت اصولی از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأسیس شد.

«فیزیک جدید برای عوام در زمان قاجار»

دومین گفتگوی آشنایی با پژوهش های تاریخ علم در دانشگاه تهران با موضوع «فیزیک جدید برای عوام در زمان قاجار» با حضور دکتر ایرج نیک سرشت و محمد سلیمانی تبار در صفحه اینستاگرام انجمن ترویج علم ایران برگزار شد.

سومین همایش بررسی آراء و آثار داروین: منشا گونه‌ها

دانشکده زیست شناسی با همکاری پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران سومین همایش بررسی آراء و آثار داروین را با محوریت کتاب منشأ گونه‌ها در تاریخ جمعه ۲۴ تا دوشنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ برگزار کرد.

«نخستین ترجمه ی کتاب نجوم جدید از فرانسوی به فارسی در ایران عصر قاجار»

اولین گفتگوی آشنایی با پژوهش های تاریخ علم در دانشگاه تهران با موضوع «نخستین ترجمه ی کتاب نجوم جدید از فرانسوی به فارسی در ایران عصر قاجار» با حضور امیرمحمد گمینی و محمد حسین پورعباس در صفحه انجمن ترویج علم ایران برگزار شد.

گفت و گوهای "فلسفه در زندگی"؛ از علم تا شبه علم

پروندۀ “از علم تا شبه علم”، مجموعه گفتگوهایی میان محمدرضا واعظ (دبیر علمی پرونده) و اساتید مطرح این حوزه است که به همت مؤسسۀ فرهنگی-هنری پیدایش(رویش دیگر) و کافه فیلو در پلتفرم اینستاگرام برگزار شده است. علاقه‌مندان می‌توانند ویدئوی این گفتگوها را نیز در بخش Igtv آیدی @mrvaez در پلتفرم اینستاگرام مشاهده نمایند.

وبینار: «آیا علوم طبیعی در تمدن اسلامی سرچشمه گرفته از اسلام بود؟»

انجمن ایرانی تاریخ اسلام شعبه اصفهان با همکاری پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران وبینار «آیا علوم طبیعی در تمدن اسلامی سرچشمه گرفته از اسلام بود؟»

برگزیدگان بیست و نهمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران معرفی شدند

در جشنوارۀ پژوهش دانشگاه تهران دکتر آذرتاش آذرنوش (دانشکدۀ الهیات) به عنوان پژوهشگر پیشکسوت نمونه و دکتر امیرمحمد گمینی (پژوهشکدۀ تاریخ علم، دانشکدۀ الهیات) به عنوان پژوهشگر جوان نمونه مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتگوی روابط عمومی دانشگاه تهران با دکتر حنیف قلندری

تاریخ علم به نوعی بازیابی هویت ملی است / پاسخ به این سوال که چه شد ما راه دانشمندان رنسانس را نرفتیم تقریباً غیرممکن است / بسیاری از نسخه‌های خطی مرتبط با نجوم هنوز خوانده نشده‌اند / باید از راه درست بخشی از فعالیت علمی جهانی بود.
نمایش 1 - 10 از 79 نتیجه
آیتم در هر صفحه 10
از 8